
Haar bekendste werk qua zangkunst verscheen toch begin jaren tachtig en ik zelf raakte al snel gefascineerd door haar bijzonder wijze van optreden en zingen. Grace Jones, zwarte zangeres, maar ook een ware Stage perfomer. Ze werd geboren in 1948, stamde uit Jamaica, maar verhuisde met haar ouders naar de VS en groeide daar op. Ze ging werken als fotomodel en studeerde theaterkunsten wat zij op enig moment combineerde met haar verdere carriere-stappen. Toen ze begin 20 jaar oud was zette ze haar carriere op in Parijs en werd een bekende verschijning in het nachtleven daar. Ze hield van shockeren en met haar lange lijf en bijzonder kop, maar zeker ook haar neiging de borsten open en bloot te showen had ze al snel de naam een ‘bijzondere’ te zijn.

Toen ze op een van haar latere albums het nummer ‘La vie en rose’ uitbracht was haar kostje gekocht. Het nummer was in de verste verte gebaseerd op een oud chanson van Edith Piaf, maar zoals Grace Jones het zong werd het nummer synoniem aan de vrije wereld die we indertijd nog nastreefden. Bij de toenmalige tv-piratenzenders op de Amsterdamse kabelnetten kwam het veel voorbij en ik zal het uit die tijd ook in de bol hebben zitten. Plus van die ene trip naar Parijs toen ik in mijn bed liggend ineens wakker werd gezongen door Grace Jones die door een onderbuurvrouw in het wat bijzondere hotel waar we toen verbleven, dit nummer een keer of wat achter elkaar over de binnenplaats deed galmen.

Daarna volgden voor Grace Jones diverse albums die met wisselend succes werden verkocht. ‘I’ve seen that face before’ was een bewerking van een oud nummer van Astor Piazzolla en ook hiermee scoorde ze wereldwijd een grote hit. Voor Jones was zingen alleen niet genoeg. Ze ging ook in films meespelen en deed o.a. rollen in Conan de Barbaar en James Bond (A view to a kill). Een verder hit van haar was ‘Slave to the Rhythm’ waarbij zij een nu nog als legendarisch geldende videoclip opnam. Om de portemonnee nog wat extra te spekken trad ze ook op in TV-commercials voor Honda en Citroen. Maar Jones was ook goed voor de nodige schandalen. Haar levenswijze was bijzonder en en ze werd nog wel eens opgepakt voor drugsbezit, wangedrag, ze had altijd geldproblemen en raakte zelfs betrokken bij een verdwijningszaak. Om aan geld te komen ging ze zaken doen die niet veel deden voor haar imago.

Er kwamen soms albums uit die buitengewoon slecht waren en ze trad af en toe nog wel eens in een filmrol om zo de inkomsten wat te spekken. Maar begin deze eeuw was ze toch wat uitgespeeld. Ze is nog steeds een stijlicoon, heeft de naam zeer opvliegend te zijn, zelfs op wat hogere leeftijd en heeft het imago dat ze eigenlijk een geweldige zangeres is die door haar gedrag in feite te veel heeft stukgemaakt voor een nog grotere carriere op dit gebied. Haar liefdesleven was trouwens even turbulent als haar carriere. Ze heeft heel wat mannen (en naar men beweert) vrouwen versleten. Af en toe komt ze nog eens voorbij in benefietprogramma’s of worden haar oude hits teruggehaald tijdens de Top 2000 van Radio 2. Een fenomeen, intussen 74 jaar oud, maar nog lang niet versleten…. (Beelden: Internet)
Het excentrieke leven van de huidige (Nederlandse) popartiesten komt wel eens voorbij.
Of daar later ook lyrische verhalen over te vertellen zijn.
De tijd zal het leren.
Stille groet,
LikeLike
Veel Nederlandse artiesten zijn ronduit saai. Uitzonderingen o.a. Herman Brood of Wally Tax, hier ook wel eens beschreven….
LikeLike
Ze is een naam die staat, praktisch iedereen heeft wel iets van haar gehoord of gelezen.
Ze heeft dan ook een bijzondere uitstraling, het kapsel bij dat modellengezicht trekt blikken, misschien meer dan de blote borsten.
LikeLike
Haar (niet te grote) borsten werden echt een handelsmerk omdat ze er mee pronkte. Ook bij optredens. En waarom niet…
LikeLike
Ze heeft enkele mooie hits gehad. Verder heb ik haar niet zo gevolgd.
LikeLike
Ik gaf haar alleen al daarom aandacht…:)
LikeGeliked door 1 persoon
In de Bond film heb ik haar gezien, en de grote hits ken ik natuurlijk ook wel, verder heeft ze me nooit kunnen boeien. Misschien wel juist omdat ze zo’n vreemd mens was en een slechte reputatie had.
LikeLike
Ik raak altijd geintrigeerd door mensen met een bepaalde uitstraling. En zij kwam ineens voorbij en toch dacht ik ‘hoe zou het toch gaan met…’. 🙂
LikeLike
Ja nu je het over haar hebt komt ze ook weer boven druiven. 😉
LikeLike
Dat bedoel ik maar, zo gaan die dingen….:)
LikeLike
Ik ben hier toch wat te jong voor, denk ik. Al herken ik haar natuurlijk wel. En ach… sterallures en talent. Gaat zelden niet samen, al zijn er vast uitzonderingen.
LikeLike
Veel mensen zijn geroepen, weinigen uitverkoren….. En dan nog denk ik wel eens..mijn hemel, waarom!!!?:)
LikeGeliked door 1 persoon
Jazeker, Grace Jones maakte voor mij toentertijd geliefde muziek. Ik vond haar zo goed dat ik de (Betamax-)video “A One Man Show” voor het astronomische bedrag van fl. 80,- aanschafte. Veel waardering voor deze vrouw van deze toen ca. 25-jarige muziekliefhebber!
LikeGeliked door 1 persoon
Jij snapt me….
LikeLike