
Het bloed kruipt bij mij waar het niet gaan kan. En dus koop ik als het kan elk jaar (sinds de jaren 80/90) in de maand december de door het befaamde Duitse auto-magazine Auto Motor & Sport uitgegeven AutoKatalog (catalogus) waarin alle auto’s staan die je in het volgende jaar (dus nu 2025) kunt verwachten in de showrooms van dealers of via exclusieve leveranciers die de wagens van een paar miljoen Euro per stuk bij je voor de deur komen afleveren. Het is voor mij een geweldige vraagbaak rond nieuwe wagens die zich soms voor een deel zelfs aan mijn professionele blikveld weten te onttrekken. Met 260 pagina’s, full-colour, en barstensvol relevante informatie over techniek, mogelijkheden, maar ook marktsituaties in Duitsland is dit een aardig overzicht van wat zich in autoland (deels exclusief voor de oosterburen) zoal afspeelt.

En dat al vele jaren. Was het vroeger een boekwerk dat je voor een bedrag van 6 Deutsche marken kon kopen, tegenwoordig leg je er wel 13 euro voor neer. Maar een keer per jaar moet het kunnen is mijn idee. Ik geniet er van, lees het helemaal uit en start altijd bij mijn eigen merk en die welke in mijn professionele jaren door de handen zijn gegaan. Dat verrast soms, maar verveelt nooit. En het leest lekker weg. Dat is in die jaren waarin ik het boekwerk koop nooit veel veranderd. De Duitse autojournalistiek is echt een vakgroep om rekening mee te houden. En dit boekje staat nu naast zijn soortgenoten uit andere jaren. Als ik er iets uit nodig heb kan ik het zo pakken. Ook leuk… (Foto’s: Yellowbird collectie)

Heerlijk dat dat nog steeds op papier beschikbaar is. Dat is zo veel fijner dan digitaal (vind ik).
LikeGeliked door 3 people
De uitgever heeft een aantal jaren terug even besloten digitaal te gaan. Zijn ze snel van teruggekomen….
LikeLike
Geniet er van.
Vorige week las ik dit:
Autoland Slowakije opent de deur voor China.
Er komt een Chinese batterijfabriek.
Staat zoiets ook in de catalogus of gaat heet alleen over auto’s?
LikeLike
Zo’n catalogus wordt in het najaar van het voorgaande jaar opgemaakt en gesloten. Men sluit dan de laatst mogelijke informatie in, maar als er pakweg in januari een ontwikkeling is vindt je die niet meer terug in deze jaarcatalogus maar neemt men het mee in tweewekelijkse magazine dat op zich al een aardige dikte kent. AM&S is een autoriteit op dit gebied bij de oosterburen. Overigens worden er door vele fabrikanten en toeleveranciers zaken gedaan (over en weer) die zich nog wel eens onttrekt aan de openbaarheid. Voor de gemiddelde automobilist zal het worst zijn waar zijn onderdelen of gehele voertuig vandaan komt, als het maar functioneert. Wat vroeger ondenkbaar was, mensen kopen een Chinese auto…zonder enig merkgevoel, is tegenwoordig meer gebruikelijk…..
LikeGeliked door 1 persoon
De echte verzamelaar kán niet zonder!Lijkt me ondertussen een indrukwekkend rijtje boeken!
LikeLike
Het is vooral de behoefte aan professionele kennis. Weten waar bepaalde auto’s vandaan komen, welke markten ze bedienen, marktaandelen, ontwikkelingen op technisch gebied etc. En dat vind ik wel bij de Duitsers, zelden bij de Nederlandse autopers..
LikeLike
Met zo’n catalogus zal je wel een tijdje zoet zijn.
LikeLike
Ik deed er een paar weken over….:)
LikeGeliked door 1 persoon